رفتن به محتوای اصلی

ابزار وردپرس

ابزار وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

togglebar-map
برنامه ریزی تحصیلی منظم

برنامه ریزی تحصیلی منظم

دوست من سلام. امروز نکات مهمی در خصوص برنامه ریزی فرد به فرد یا شخصی رو میگم که میتونه بهتون کمک کنه تا مسیر مطالعاتی خودتون رو بهتر طی کنید.

اول شکایتی کنم از دوستانی که هر هفته وقت میگیرن واسه مشاوره و دقیقا همون برنامه ای رو میخوان که واسه یکی از دوستان یا نزدیکانشون نوشتم. برنامه ریزی مطالعاتی مثل مسواک هست. کاملا شخصی و هر نفر برنامه ریزی متفاوتی داره. پس خواهش میکنم از این به بعد وقتی واسه مشاوره و برنامه ریزی تشریف میارید، به دنبال برنامه های دیگران نباشید.

اگر قرار باشه که همه با یک برنامه ریزی مطالعه کنن پس همه باید نفر اول کنکور باشن.چرا نمیشه؟

هر دانش آموز باتوجه به هوش و زمان مطالعه و همچنین خانواده و شرایط محیطی متفاوت نیاز به برنامه ریزی متفاوتی دارند. شما باید در برنامه ریزی تمام اتفاقات پیش روی خودتون رو پیش بینی کنید و طبق همون برنامه ریزی کنید.

بنابراین به یاد داشته باشید که شما بهترین فردی هستید که برای نوشتن برنامه ای دقیق، بدون نقص و کاملا کاربردی میتونید اقدام کنید.

در شروع کار باید یک دفترچه برنامه ریزی داشته باشید. این موضوع به شما کمک میکنه تا اول ساعات مطالعه بیشتری داشته باشید و دوم اینکه مطالعه شما کاملا متعادل باشد.

اصلی ترین نکته در دفترچه برنامه ریزی نتیجه گیری از تلاش ها و مطالعات گذشته و برنامه پیش رو است. به راحتی میتوانید کمیت و کیفیت مطالعات خود را کم و زیاد کنید.

اگر تلاش کافی اما نتیجه دلخواه نباشد مطمئنا در دفترچه مطالعاتی به راحتی می توان آنرا مشاهده کرد.

شروع برنامه ریزی

سعی کنید شروع برنامه ریزی با مطالعه درس های همان روز، مرور درس های قبل و مطالب انگیزشی برای شروع باشد. سعی کنید با مطالبی آغاز کنید که به شما روحیه و انرژی بدهد.

مهمترین عامل در برنامه ریزی مطالعاتی مشخص کردن زمان هایی برای استراحت و مطالعه ی مداوم می باشد.

مطالعه دروس مختلف

روخوانی: با چشم به صورت روزنامه وار مطالعه کنید

تصویرسازی ذهنی: مطلب خوانده شده را تصویرسازی کنید

تثبیت: مطالبی را که آموخته اید برای خود بازگو کنید. مرور: به شیوه ای که در دوره جامع #یادگیری_بدون_فراموشی آموزش داده شده انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا