رفتن به محتوای اصلی

ابزار وردپرس

ابزار وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

togglebar-map
افزایش انگیزه برای مطالعه و یادگیری

افزایش انگیزه برای مطالعه و یادگیری

دوست من سلام

از اینکه با گروه آموزشی مطالعه نوین همراه هستید بسیار خرسندیم. در این مقاله سعی داریم تا برای افزایش انگیزه مطالعه چند تکنیک کاربردی که در تمام شرایط می تواند برای شما کارآمد باشد و بتواند انگیزه شما را برای مطالعه افزایش دهد ارائه دهیم.

از آنجایی که دنیای امروز دنیایی است که ما را به سمت فضای مجازی و سرگرمی های اینچنینی سوق میدهد و  تنوع در آن بسیار زیاد است، مطالعه کردن آن هم به شیوه ها و شرایط قدیمی کمی سخت است و ذهن ما به دنبال نوآوری و شرایطی خاص برای پیدا کردن انگیزه مطالعه می گردد.

قسمت اولی که باید برای افزایش انگیزه رعایت کنیم: فراهم کردن و ساختن فضایی مناسب برای مطالعه

اول: مکان شما باید آرام باشد تا بتوانید تمرکز کافی را برای مطالعه بدست بیاورید. مانند کتابخانه، اتاق مطالعه و یا دفتر کاری مناسب.

دوم:مقداری آب و تنقلات در کنار خود داشته باشید. یکی از سخت ترین فعالیت ها برای انسان مطالعه کردن است و انرژی زیادی را از ما می گیرد و نیاز داریم تا این انرژی از دست رفته بازگردد و اگر نسبت به این امر بی توجه باشیم مطمئن باشید که زود حوصله شما از سر می رود و دیگر توانی برای مطالعه ندارید و این موضوع در دراز مدت باعث از بین رفتن علاقه شما به مطالعه می شود.

سوم: کلیه وسایل درس خواندن را آماده کنید. زمانیکه ماشروع به مطالعه می کنیم کم کم به سمت تمرکز حواس می رویم و زمانیکه بخواهیم از وسیله ای مانند مداد و، خودکار و یا پاکن استفاده کنیم و دم دست ما نباشد نا چاریم که بلند شده و شرایط آماده شده برای تمرکز حواس را از بین ببریم.

قسمت دوم حذف کردن عوامل حواس پرت

اول: تلفن همراه خودتون رو خاموش کنید. ازتون میخوام تا روی سکوت نگزارید و مستقیما تلفن خودتون رو خاموش کنید. اگر تلفن ما روشن باشه و یا روی حالت سکوت قرار بگیره ما به صورت ناخودآگاه به سمت اون میریم تا بتونیم اونرو چک کنیم.

دوم:لباس راحت بپوشیم. برای مطالعه کردن سعی کنید لباس راحت بپوشید. قرار نیست که به مهمونی بریم، قرار هست که مطالعه کنیم و باید خودمون در حالتی کاملا راحت قرار داشته باشیم. پس ازتون میخوام تا لبسا راحت بپوشید نه لباس پلو خوری

سوم: کامپیوتر و لپ تا خاموش. کامپیوتر و لپ تاپ هم مانند تلفن همراه وسوسه کننده است و مارو به سمت خودش میکشه پس باید موقع مطالعه با هیچ چیز و هیچکس شوخی نداشته باشیم و این سیستم رو هم حذف کنیم.

قسمت سوم هدف داشتن برای مطالعه

اول: اهداف خودتون رو برای مطالعه دروس مختلف مشخص کنید. زمانیکه هدف داشته باشید ذهن شما برنامه ریزی شده حرکت میکنه و بیشتر بهتون کمک میکنه تا انگیزه شما برای مطالعه بیشتر و بیشتر بشه.

دوم: به خودتون جایزه بدید. زمانیکه که به هدفتون رسیدید به خودتون جایزه بدید. جایزه شاید جنبه مادی نداشته باشه. شما میتونید به خودتون یک استراحت خوب بدید و یا اینکه به خودتون این فرصت رو بدید تا چند مرتبه pes بازی کنید و یا هر جایزه  خوب دیگه ای که میتونه به افزایش انگیزه شما کمک کنه. این نکته رو در نظر داشته باشید که اگر به هدفتون نرسید باید خودتون رو تنبیه کنید.

قسمت چهارم آمادگی کامل مثل یک نیروی نظامی همیشه آماده

اول برای خودتون برنامه ریزی کنید و سعی کنید که طبق برنامه ریزی حرکت کنید و هرگز درس خوندن رو به تعویق نیندازید

در آخر حرکت

حالا وقت شروع مطالعه و یادگیری هست. همه ی شرایط فراهم شده و شما میتونید با روشن شدن چراغ سبز شروع به مطالعه و یادگیری کنید. این بخش کمی سخت هست اما وقتی شروع کردی مطمئن باشکه تا آخرش میتونی ادامه بدی

موفق باشید

ددوستدار همیشگی شما

ابوالفضل حاتم مراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا