رفتن به محتوای اصلی

ابزار وردپرس

ابزار وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

togglebar-map
چگونه استرس اضطراب را در خود کاهش دهیم؟

چگونه استرس اضطراب را در خود کاهش دهیم؟

استرس و اضطراب در دانش آموزان و دانشجویان امری کاملا طبیعی است و محصلینی که زیاد هم مطالعه می کنند باز این شرایط ناراحت کننده را دارند اما میزان آن در آنها کمتر می باشد.

استرس و اضطراب در محصلین بیشتر در زمان امتحان رخ می دهد و مانع پیشرفت و تشویش ذهن ما می گردد.

کلیه افراد محصل اگر مطالعه نکرده باشند در شب امتحان و زمانی که به امتحان مد نظر نزدیک می شوند این استرس بیشتر آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و همین دلیل باعث می شود تا نتوانند تمرکز کنند و مطالب را یاد بگیرند.

هرچه به امتحان نزدیک تر میشویم استرس و اضطراب ما بیشتر می شود و گذشته از این، شرایط موجود برای افرادی که مطالعه کرده اند نیز اتفاق می افتد و دچار استررس و اضطراب می شوند، اما با این تفاوت که حجم این استرس در آنها کمتر است و می توانند آنرا کنترل نمایند.

هرچه شما بیشتر به مطلب درسی که باید امتحان بدهید تسلط داشته باشید اعتماد به نفس شما برای انجام دادن آن امتحان بیشتر شده و میزان استرس و اضطراب شما کاهش می یابد و می توانید آنرا با تلاش و کوشش و انجام تمرینات آرام سازی کنترل کنید.

برخی باورها در ما برای امتحان و درس خواندن شکل می گیرد که از پایه مشکل دارد و به این دلیل که با یک مشاور مناسب جهت رفع آن در ارتباط نبوده ایم برای ما به یک باور تبدیل شده است.

  • من میدونم هرچقدر هم بخونم بازم کمترین نمره کلاس مال منه
  • کاش قبل از شروع امتحانات درس هارو کامل می خوندم. الان اگر بخونم میدونم به جایی نمیرسم و همه رو فراموش میکنم
  • بد شانس تر از من توی دنیا وجود نداره، هرچی که سوال سخته و من بلد نیستم دقیقا توی امتحان میاد.

زمانیکه اینگونه افکار در ذهن ما شکل می گیرد، برای اینکه اجازه ندهیم به یک باور تبدیل شود باید سریعا دست به کار شویم و شروع به مطالعه کنیم. همین که ما یک مسئله را حل کنیم خود کاهس دهندده میزان استرس و از بین برنده این باور و افکار غلط در ما میشود.

سعی کنید در طول مطالعه از یکسری عبارت های بیانی استفاده کنید، تا به امروز در حوزه تحصیل کسی را ندیدم که به عبارات بیانی با این جدیت تاکید کند اما من ابوالفضل حاتم مراد به شما تاکید می کنم تا از عبارات بیانی که در مقالات مختلف ارائه می شود استفاده کنید.

عبارت های بیانی باعث ایجاد انگیزه و شور و شوقی خاص در ما می شود و انرژی ما را برای ادامه دو چندان می کند.

دست خود را روی سنه بگذارید و با صدایی بلند و دلنشین تکرار کنید:

عبارت بیانی:

من اکنون فقط به درس و تکلیفم توجه می کنم و جایی برای منفی نگری و رشد افکار مخرب در ذهن ندارم.

با دست خود به ذهن خودتان اشاره کنید و این مله را بیان کنید:

من یک ذهن خلاق و عالی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا