چگونه با تمرکز مطالعه کنیم؟

چگونه با تمرکز مطالعه کنیم؟

حتما تا به الان واستون پیش اومده که وقتی مطالعه می کنید حواستون پرت شده و زمان طولانی رو به فکر فرو رفتید و کاملا از مطالعه دور شدید.

مطالعه مثل این میمونه که با سرعت خیلی پایین اون هم توی یک بزرگراه رانندگی کنید،خب شما میتونید همزمان چای بنوشید،آیینه های اتومبیلتون رو درست کنید،با تلفن همراهتون صحبت کنید. اما اگر سرعت شما بالای 200 کیلومتر باشه چطور؟ بازهم میتونید همون کارها رو انجام بدید؟ حتی پلک زدن هم توی اون سرعت بالا واستون میتونه ریسک باشه. اینجوری شما ناچارید حواستون رو کاملا جمع کنید چرا که لحظه به لحظه جلوی شما ماشین میاد و شما باید مراقب باشید که باهاشون برخورد نکنید.

اگر شما سرعت مطالعه خودتون رو بالا ببرید یعنی به جای اینکه 100 کلمه در دقیقه بخونید، 800 کلمه در دقیقه مطالعه کنید، اونوقت ذهن شما نمیتونه با مسائل دیگری درگیر بشه و حواستون پرت بشه. پس تمام حواستون روی درک مطلب است.

اگر شما سرعت مطالعه خودتون رو افزایش بدید باعث میشه تا بیشتر زمان رو ذخیره کنید.کتابی رو که شما طی 8 ساعت مطالعه می کردید، میتونید کمتر از 2 ساعت به پایان برسونید و کمتر خسته بشید و بیشتر مطلب رو درک کنید.

زمان در حال اتمام است همین الان  این زمان را به نفع خود ذخیره کنید        بیشتر بدانید

زمان باقی مانده تا اتمام تخفیف محصولات

هر روز سرعت مطالعه خودتون رو با روز قبل مقایسه کنید و پیشرفتتون رو ببینید. ذهن ما هنگام مطالعه با واژه و یا لغت به لغت خواندن کاری ندارد و نمی تواند چیزی درک کند چون ذهن به دنبال مجموعه ای از واژه ها و لغاتی که یک مفهوم را می رساند می باشد.

وقتی شما با سرعت بیشتری مطالعه می کنید ذهن سریعتر یک جمله را دریافت می کند و به صورت کامل آنرا درک کرده و به ذهن می سپارد.

(تمرینات تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه در دوره آموزشی رایگان قرار داده  شده است)

ارسال پاسخ