مطالعه به شیوه صحیح

مطالعه به شیوه صحیح

بسیاری از دوستان سایت مطالعه نوین با این موضوع که نمی توانند خوب از مطالب بهره مند شوند و راه اصلی و روش مناسب استفاده از آنها را نمی دانستند برخورد کردند و چندین پیام به ما داده شد و به این فکر افتادیم تا اصول کلی استفاده صحیح از مطالب رو در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم.

این قسمت رو از دست ندید حتما اونرو مطالعه کنید. بخاطر سپاری بهتر مطالب

در ادامه با اصول بهره برداری صحیح و نحوه به کارگیری مطالب در زندگی آشنا میشیم.
📌 اصل اول: علاقه و دلبستگی وافر به مطلب و آموختن داشته باشیم. به این نقطه از زندگی برسید که باید تغییر کنید،باید بیشتر آموزش ببینید و به دنبال آغاز زندگی نو باشید. دائما قواعد و قوانینی که در مطالب می خوانید به یاد داشته باشید،اعتقاد داشته باشید که این مطالب زندگی شما رو به سمت خوشبختی و سعادت هدایت می کنه.
📌 اصل دوم: هر مطلب رو به صورت کلی مطالعه کنید به نحوی که یک هدف از مطالعه اون داشته باشید. بعد از نگاهی کلی و اجمالی به مطلب به سراغ مطالعه اون برید و با دقت و تمرکز بالا مطالعه کنید.
📌 اصل سوم: وقتی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. حتما نکات کلیدی مطالب رو یادداشت کنید و زیرشون خط بکشید.


📌 اصل چهارم: هنگام مطالعه بر روی نکات کلیدی تامل کنید، از خودتون بپرسید این نکته کجای زندگی شما میتونه تاثیر داشته باشه و چطور میتونه شمارو به هدفتون نزدیک کنه.
📌 اصل پنجم: هرگز به این فکر نباشید که یک بار مطلب رو بخونید و بزاریدش کنار. سعی کنید اون رو تکرار کنید تا به حافظه بلند مدتتون بره و همیشه جلوی چشمتون باشه.

تکرار مادر همه ی موفقیت هاست

📌 اصل ششم: صرفا به دنبال مطالعه نباشید، حتما تمرین ها و اصولی که در مطالب گفته شده رو به مرحله عمل برسونید. اگر یک موضوع به مرحله عمل برسه مطمئن باشید برای همیشه توی ذهنتون میمونه.
📌 اصل هفتم: هر روز و هر هفته پیشرفت خودتون رو بسنجید، ببینید توی اون روز یا هفته کارهایی که باید انجام می دادید رو انجام دادید یا نه؟

برای دریافت بخش هایی از بسته های آموزشی به صورت رایگان اینجا کلیک کنید

میزان تغییر خودتون و زندگیتون رو بعد از انجام دادن تمرینات بسنجید و به خودتو امتیاز بدید.
📌 و اما اصل آخر: یک دفترچه خاطرات تهیه کنید و تمام نکات مهم مطالب رو توش یادداشت کنید و همچنین نتیجه ای که از کارهای خودتون گرفتید رو بنویسید و بعد از مدتی متوجه میشید که به سمت هدفتون رفتید یا ازش دور شدید.

کم رنگ ترین جوهرها از برترین حافظه ها بهتراند

ارسال پاسخ