قانون طلایی عادت در مطالعه

قانون طلایی عادت در مطالعه

از شما دوست عزیز خواهشمندم که اگر تمرینات را انجام نمی دهید و یا تمایلی به انجام دادن آن ندارید هرگز وقت گرانبهای خود را برای خواندن این مقاله از بین نبرید.

اگر به فعالیت های خود دقت کنید به این موضوع پی می برید که همه روز برخی از فعالیت ها را به صورت ناخودآگاه تکرار می کنید و اینکه برخی از افکار به صورت ناخودآگاه در ذهن شما نقش می بندد.

عادت کردن به یک چیز کار مشکلی نیست،مشکل ترین و سخت ترین چیز در این میان اراده است.

دوست عزیزم این قسمت را از دست نده، اگر میخوای به راحتی یاد بگیری و فراموش نکنی اینجا کلیک کن 

انسان با اراده قوی می تواند هرآنچه که در ذهن و رویاهای خود دارد به دست آورده و به آن برسد. برای اینکه بتوانیم یک عادت جدید در خود به وجود آوریم (مانند مطالعه) باید یک تمایل در خود ایجاد کنیم،تمایلی که باعث به وجود آوردن سرنخ ها و پاداش هایی موثر شوند.

تمایل همان چیزی است که چرخه ی عادت را قدرتمند می سازد

 

در علم روانشناسی برای اینکه بتوانیم یک عادت را در خود و یا فرد دیگری ایجاد کنیم باید از دو قانون کلی استفاده کنیم:

  • یک سرنخ ساده و مشخص برای خود پیدا کنیم.
  • پاداش ها را به طور واضح برای خود تعریف کنیم.(تصویرسازی ذهنی)

 

تندخوانی فراتر از فانتوم-مطالعه نوین-یادگیری بدون فراموشی

میتواند برای شما سرنخ باشد

 

به عنوان مثال:

یک سرنخ برای دانش آموز رشته علوم تجربی این است که می تواند رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی بخواند. در اینجا سرنخ برای او پزشکی یا قبولی در کنکور در رشته پزشکی می باشد.

پاداش برای این دانش آموز همان احترام،عزت،ثروت و روحیه شادی که پس از آن به دست خواهد آمد می باشد و همچنین برخی بعد از رسیدن به یک هدف خاص از اطرافیان خود پاداش هایی کسب می کنند.

بهترین نوع پاداش برای هر فرد آرامش روحی و روانی اوست، چرا که توانسته به هدف خود برسد و در آن لحظه احساس قدرت و اعتماد به نفس می کند.

و اما قانون سومی که می تواند تکمیل کننده دو قانون بالا باشد عمل کردن است.

قانونی  که بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن آن و بدون احساس کردن و توجه، به آن تکیه کرده اند و در راه پیشرفت گام برمی دارند. که این خود نشان از عادت فرد می باشد که به صورت ناخودآگاه صورت می گیرد.

بسیاری از افراد برای مطالعه کردن وقت زیادی قرار نمی دهند چرا که مطالعه کردن برای آنها بسیار خسته کننده است همان طور که برای من بود.

بهترین کاری که بتوانیم با این موضوع مقابله کنیم و هر روز کتاب های فراوانی را با اشتیاق و علاقه بیشتری مطالعه کنیم این است که بتوانیم سرعت مطالعه خود را بالاتر ببریم تا برای ما ایجاد تمایل کند و بعد از آن بتوانیم آن را برای خود یک عادت کنیم و در زندگی به بهترین نحو استفاده کنیم.

پیشنهاد ویژه به شما دوست عزیز برای دریافت قسمت های رایگان از بسته های آموزشی، برای ورود کلیک کنید

تمرین:

ابتدا باید یک تصویرسازی ذهنی برای خود انجام دهید:

چشمان خود را ببندید و تصویری که از خواندن کتاب به شما دست خواهد داد را مجسم کنید و حالت روحی خود را همانگونه که ناراحتی و بی حوصلگی پیش می آید تغییر دهید.

باید به نقطه عطف برسید و ناراحتی تمام وجود شما را فرا بگیرد.

حال تصویری از اینکه بعد از خواندن کتاب به چه اطلاعات مفیدی خواهید رسید و چه شرایط بسیار خوبی برای شما محیا خواهد شد و اعتماد به نفسی که به شما خواهد داد را تصویرسازی کنید.

حال تصویری که شما را ناراحت می کند در ذهن خود بزرگ کنید، سریعا آنرا کوچک کرده و تصویری را که به شما انرژی می دهد و لبخند را بر روی لبان شما می نشاند را بزرگ کنید.

به مدت یک هفته این کار را روزانه 5 مرتبه تکرار کنید.

حال از شما می خواهم تا برای خود یک چالش دو هفته ای ایجاد کنید.

از شما می خواهم تا به مدت دو هفته هر روز 1 ساعت مطالعه کنید حتی اگر در بدترین شرایط هم باشید بازهم خود را موظف به مطالعه بدانید.

از شما می خواهم تا نتیجه تمرینات خود را در قسمت نظرات این مطلب قرار دهید تا همه بدانند که به راحتی می توان یک عادت خوب را در خود ایجاد کرد.

ارسال پاسخ