رفتن به محتوای اصلی

ابزار وردپرس

ابزار وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

togglebar-map

از اینکه مطالعه نوین را برای آموزش و پیشرفت در زندگی خود انتخاب نموده اید بسیار خرسندیم. دوستدار همیشگی شما گروه آموزشی مطالعه نوین رد کردن

حافظه شما شگفت انگیز است

حافظه شما شگفت انگیز است

به سال هایی که پشت سر گذاشته اید فکر کنید؟
تا حالا کجاها بوده اید؟
چه آدمهایی را می شناسید؟
چه کارهایی را تا به حال انجام داده اید؟
و . . .
خیلی از اینگونه چیزها را هنوز در حافظه خود دارید. جایی در اعماق حافظه تان.
مردم بعضی اوقات حوادث بسیار مهم یا لحظات بسیار خطرناک را هرگز فراموش نمی کنند- لحظاتی که تا پای مرگ می روند ولی نجات می یابند. این افراد اغلب می گوشند که همه ی وقایع زندگی خود را در این لحظات خطیر، در جلوی چشم خود دیده اند.

« با دوچرخه داشتم می رفتم. بعد با همان سرعت پیچیدم توی خیابان اصلی انگار خواب بودم، چون اتوبوس بزرگی را که با سرعت به طرفم می آمد ندیدم. بعد در یک لحظه همه صحنه های زندگیم از جلوی چشمم رد شد. نمی دانم چقدر دیدم یا چقدر حس کردم، ولی به نظرم آمد همه دوران گذشته زندگیم را تجربه کردم. خودم را به شکل دختر بچه ای دیدم که داشتم لباس میپوشیدم. بعد خودم را در مدرسه دیدم. یعنی در عرض چند ثانیه، قبل از آنکه اتوبوس به من برخورد کند همه ی این چیزها را به خاطر آوردم! »

گاهی اوقات بوی یک گل ما را به یاد سفر لذت بخشی که در سالها قبل رفته بودیم می اندازد. گاهی یک خنده یا یک حادثه، شخصی را به یاد می آورد. مطمئنا همه آدمها چنین چیزهایی را تجربه کرده اند. این امر نشان می دهد که مغز ما حجم وسیعی از اطلاعات را در خود ذخیره می کند و فقط یک حادثه جزیی می تواند آن خاطرات را به سطح بیاورد.

با کمی تفکر سوالات زیر را پاسخ دهید.
نکته: سعی کنید خاطرات خوب و شاد را به یاد بیاورید.

صدای یک موتور سیکلت

طعم مطبوع غذا

نسیم خنک

مزه تلخ

به نظر شما افراد سالمند حافظه خوبی دارند؟
قبل از هر چیز باید گفت که قوای ذهنی انسان در سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی در بهترین حالت خود قرار دارند. اما ضمنا باید بدانید که تا آخر عمر فقط ۵ تا ۱۰ درصد از قوای ذهنی خود را از دست می دهید. بنابراین شما آدم ثروتمندی هستید.
ولی با این حال، چرا افراد سالخورده حافظه ضعیفی دارند و به سختی چیزی را به یاد می آورند؟ قبل از هر چیز باید گفت که علائق افراد جوان تفاوت دارد. آنها گذشته پر فراز و نشیبی را در حافظه خود دارند که جوانان فاقد آن هستند و در بسیاری مواقع از یاد آوری آن لذت می برند.
ضمنا این افراد راه و روش خاصی را برای زندگی خود یافته اند- نحوه گذران اوقات، دوستان خود، حرفه و شغل خود و غیره – و دیگر نیازی ندارند که مثل افراد جوان به دنبال یادگیری چیزی و به خاطر سپردن آن باشند.
اما افراد سالخورده ای که در حوزه شغل، سیاست، هنر، یا علائق و سرگرمی های خود همچنان فعال باقی مانده اند نیز می توانند به خوبی جوانان، مطالب جدید را یاد بگیرند و به خاطر بسپارند.در کشور بریتانیا بسیاری از افراد سالخورده بالای ۶۵ سال که در کلاسهای آزاد دانشگاه ها شرکت می کنند به خوبی از عهده امتحانات برآمده و هر ساله موفق به اخذ مدارج دانشگاهی می شوند.

نتیجه گیری:
هرچه بیشتر خود را درگیر کنید، هرچقدر بیشتر برای درک مطالب تقلا کنید، هرچقدر بیشتر فکر خود را سازمان دهید و چیزهای جدید فرا بکیرید و ایده های جدید خلق کنید، ذهن فعالتری خواهید داشت- حتی اگر تعدادی از سلولهای مغز خود را از دست داده باشید.
از سمتی دیگر، اگربه همان کارهایی که همیشه انجام می داده ایم ادامه دهیم، به همان چیزهایی که همیشه می اندیشیده ایم بیندیشیم، و مثل همیشه مطالب یا مهارتها را بدون تفکر به آنها یاد بگیریم، از نظر سن و سال خیلی بیشتر از آنچه هستیم نشان خواهیم داد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا